Trzeci zlot absolwentów, w jubileusz 25-lecia (2012 r.) PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   Przedstawiam artykuł, który ukazał się w Polska Dziennik Człuchowski dnia 23 listopada 2012 r.

 

Autorka artykułu: Beata Gliwka.

 

Trzeci zlot absolwentów, w jubileusz 25-leciaW sobotę w człuchowskich "siódemkach" spotkali się absolwenci "ogólniaka" z rocznika 1983-1987. Uczniowie i nauczyciele obu ówczesnych klas IVa i IVb wspólnie świętowali 25-lecie matury.

Byli uczniowie człuchowskiego "ogólniaka" przyjechali na zjazd klasowy z różnych stron Polski i zza granicy.

- Spotykamy się co 5 lat. to nasz trzeci oficjalny zjazd- mówi Beata Kasperowicz, jedna z absolwentek. - Przygotowania trwały trzy tygodnie. Nie musieliśmy się specjalnie organizować, po prostu "skrzyknęliśmy się". Uczestnicy zjazdu to ludzie, którzy chętnie wracają do Człuchowa, chcą się spotkać, wystarczyło magiczne słowo "zjazd".

Na jubileuszowym zjeździe pojawili się zaproszeni wychowawcy klas: Teresa Bagińska, Zenon Theus i Roman Cybulski oraz nauczyciele: Dorota Pestka, Nina Tchórz, Wanda Milewicz i Zbigniew Pliszka. Podczas spotkania minutą ciszy uczczono pamięć nieżyjących już uczniów i nauczycieli. Obecnym pedagogom wręczono honorowe odznaczenia "Zasłużony dla rocznika", po czym pokrojono urodzinowy tort i zabawa mogła się rozpocząć. Nie zabrakło nawet wystawy pamiątkowych zdjęć, które można było obejrzeć nieopodal parkietu do tańca.

Czy po tylu latach nadal pamięta się uczniów z poszczególnych roczników - zapytaliśmy jednego z pedagogów?

-Raczej tak, choć w moim przypadku późniejsze roczniki pamiętam już mniej, bo była tylko jedna godzina plastyki - mówi Wanda Milewicz, ucząca w liceum plastyki.

-- najbardziej pamięta się tych, którzy w jakiś sposób się wyróżnili - albo pozytywnie, albo najbardziej rozrabiali - śmieje się Zenon Theus, wychowawca ówczesnej IVa.