Obudzili ducha... licealnych lat (2007 rok) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Lichucki   

 

zjazd 2007

Dnia 10 października 2007 roku, dwadzieścia lat po maturze, spotkali się absolwenci naszej szkoły z 1987 roku.

Na zjeździe obecni byli ich wychowawcy:Teresa Bagińska (język polski), Zenon Theus (chemia, PO) oraz Roman Cybulski (fizyka) oraz nauczyciele uczący: Hannelore Bodziak (język niemiecki), Dorota Pestka (matematyka), Jadwiga Loroch (język francuski), Danuta Blechacz (wychowanie fizyczne), Ewa Hryszkiewicz (biologia) i Tomasz Ekert (geografia).

Do restauracji, gdzie odbywało się spotkanie, przyjechało 30 osób z różnych stron Polski. Zawiedli miejscowi - zauważyła Beata Kasperowicz, która wraz z Małgorzatą Faką była inspiratorką zjazdu.

- Na spotkanie przyjechali za to absolwenci m.in z Gdańska, czy Elbląga. Wspomnieniom i rozmowom nie było końca. Czuliśmy jakby czas się zatrzymał. W każdym z nas obudził się duch tamtych lat. Poczuliśmy się jak na dyskotece w naszym ogólniaku.

Chwilą ciszy zebrani uczcili pamięć nieżyjących nauczycieli oraz koleżanek: Brygidy Grabowskiej (Bogackiej) oraz Joanny Taniewskiej (Gajdamowicz). Przeglądano dawne listy obecności, stare klasówki, ściągi i zdjęcia.

- Nauczyciele byli wzruszeni, że ktoś potrafił przetrzymać prace pisemne przez kilkadziesiąt lat - dodaje Beata Kasperowicz. -

Roman Cybulski za zabawę otrzymał czerwonego plusa. Absolwenci bawili się do siódmej rano.

Już wiadomo, że następne spotkanie odbędzie się za pięć lat.zjazd 2007

zjazd 2007

2007