40- lat minęło jak jeden dzień PDF Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Szeliga   

 

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 17 maja 2014 roku w Canpolu w Człuchowie w sali „Leśna Chata”, w 40 lat po maturalnych emocjach spotkali się absolwenci klasy „D” o profilu matematyczno-fizycznym - rocznik 1970-1974.


Honorowym gościem spotkania był wychowawca klasy Pan prof. Zenon Theus.


Sukcesem organizatorów tej niezmiernie pięknej uroczystości był fakt dotarcia do 83% byłych już uczniów klasy, którzy wyrazili wolę spotkania po latach. Wobec powyższego wielkie słowa uznania i szacunku należą się koledze Wojtkowi Wencel za spryt i zmysł organizacyjny. Wojtek – dziękujemy. Warto przy tej okazji wspomnieć, że klasa nasza podjęła już trzecią z kolei inicjatywę zorganizowania spotkania. Pierwsze miało miejsce w 10 - rocznicę egzaminu maturalnego, a drugie po 30 latach.


Naszemu spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera, radość i serdeczność, a przede wszystkim ciekawość zmian, które zapewne dokonały się w ostatnim dziesięcioleciu w życiu koleżanek i kolegów ze wspólnej ławy. Chwilami odnosiło się wrażenie, że uczestniczymy w długiej szkolnej lekcji, bowiem pytaniom i odpowiedziom nie było końca. Natomiast fala uśmiechu zalewała zebranych w momencie przywoływania wspomnień i zdarzeń z życia klasy. Tej radości towarzyszyły oczywiście pyszne przekąski serwowane przez „Leśną Chatę” z tortem w roli głównej.


Czas wspomnień nie pozbawiony emocji i wzruszeń minął tak szybko jak owe 4 lata wspólnej nauki i tak samo szybko jak 40 lat od egzaminu dojrzałości. Fakt ten obok wielu innych uświadamiała nam szkolna kronika, której zapisy mówiły o naszej obecności w życiu tej szkoły.


Minione spotkanie jest okazją do złożenia wszystkim jego uczestnikom życzenia zdrowia i radości z każdej chwili w życiu oraz siły i chęci do kolejnego jubileuszowego spotkania.
Tej niepowtarzalnej atmosfery nie udałoby się osiągnąć, gdyby nie obecność niżej wymienionych (z zapamiętanymi numerami z dziennika klasowego):


1. Bagiński Mariusz
3. Cukierska Urszula
4. Gackowska Maria
5. Gajda Lesław
6. Groszewski Andrzej
8. Januszewski Edmund
9. Jarzębski Andrzej
11. Karbowniczyn Emilia
13. Kiedrowski Zbigniew
14. Kitowski Włodzimierz
15. Kloskowski Tadeusz
16. Koniarska Aleksandra
17. Kosińska Irena
18. Kreft Zbigniew
20. Kroplewski Zdzisław
21. Krzyżelewska Alicja
22. Lubińska Janina
23. Mackiewicz Maciej
24. Orzłowski Tadeusz
25. Piwowarski Paweł
26. Podlaszewski Zbigniew
28. Szeliga Janusz
29. Szwemin Aleksandra
30. Świtajska Teresa
31. Wencel Wojciech
32. Wiater Maryla
33. Wilczek Danuta
34. Zezula Zofia
35. Zygmańska Danuta

Wszystkim „40-latkom” serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu.
A.K. i J.S.

 

Notkę i zdjęcia nadesłał Pan Janusz Szeliga. Dziękujemy.

 

4d_1974  
Więcej zdjęć