Home Wybitni absolwenci Myzyk Stanisław
Myzyk Stanisław PDF Drukuj Email
Wpisany przez administrator   

 

 

Stanisław Myzyk

 

malakolog, badacz amator

 

 

S. Myzyk

 

 

 

Rok ukończenia naszej szkoły, klasa
1975                                    IVD


Urodził się 06 lipca 1956 roku w Sąpolnie. Mieszka i pracuje w rodzinnej wiosce – Sąpolnie.

 

Po ukończeniu naszego liceum Stanisław Myzyk został przyjęty na wydział chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z powodu zawansowanej cukrzycy nie mógł ukończyć wymarzonych studiów. Powrócił do Sąpolna podejmując pracę w Urzędzie Gminy jako księgowy. Po kilku latach została przyznana mu renta. Od tego czasu zajmuje się biologią ślimaków. Jest malakologiem z wyboru i z zamiłowania.

 

Stanisław Myzyk to powszechnie znany badacz amator w Europie. Wyniki swoich badań naukowych publikuje w fachowych czasopismach w języku angielskim. Głównym osiągnięciem Stanisława Myzyka jest wypełnienie luki w nauce dotyczącej zawójek – gatunku ślimaków odkrytych w połowie XVIII wieku, o nieznanej biologii. Malakolog poświęcił 15 lat, aby je dokładnie zbadać, skatalogować i opisać.

Obecnie S. Myzyk prowadzi badania nad mało znanymi i bardzo rzadkimi gatunkami ślimaków – poczwarówkami.

 

 

Kontakt

Jeśli jesteś Absolwentem LO

lub chcesz z nami nawiązać współpracę,

Zapraszamy do kontaktu:


Zespół Szkół Gimnazjalnych
i Ogólnokształcących
im. St. Czarnieckiego

ul. Kusocińskiego 1

77-300 Człuchów


tel. 59 83 42 407

loczluchow@onet.eu