Świętowali 65-lecie szkoły (V zjazd - 2010 r.) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Lichucki   
piątek, 09 sierpnia 2013 10:31Artykuł, który ukazał się w Dzienniku Człuchowskim dnia 08 października 2010 roku.

Autor: Krzysztof Lichucki.Świętowali 65-lecie szkoły


Kilkuset absolwentów wzięło udział w uroczystościach związanych z V Zjazdem Absolwentów i jubileuszem 65-lecia istnienia Liceum Ogólnokształcącego w Człuchowie.

Obecny Zespół szkół Ponadgimnazjalnych (niegdysiejsze LO) im. St. Czarnieckiego w Człuchowie to najstarsza szkoła ponadgimnazjalna w powiecie.

Oprócz spotkania byłych uczniów jubileusz "ogólniaka" był okazją do odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej pierwszemu dyrektorowi szkoły Marcinowi Gołąbowi oraz inauguracji roku szkolnego w powiecie człuchowskim. Delegacje uczniów klas pierwszych wszystkich szkół ponadgimnazjalnych złożyły ślubowanie na sztandary swoich szkół.

Najstarszą absolwentką obecną na uroczystości była Wanda Stoltman. maturę zdawała w 1951 roku.

- Po przyjściu tutaj od razu czuje się ducha szkoły. Trzeba sięgnąć po ściągawkę - z humorem zabrała głos Wanda Stoltman. - Od ostatniego zjazdu minęło pięć lat. zasadniczo nic się nie zmieniło. dalej jestem w grupie najstarszych absolwentów szkoły. Jestem bardzo wzruszona. serdecznie witam absolwentów wszystkich roczników.

- W 65-letniej historii szkołą kierowało jedenastu dyrektorów - wyliczała ewa Hryszkiewicz, dyrektor szkoły. - Trud nauczania i wychowania młodzieży podjęło tu ponad dwustu pedagogów. Mury szkoły opuściło ponad pięć tysięcy absolwentów. Wypuszczamy w świat ludzi wykształconych, otwartych, zaradnych. Liczna rzesza inżynierów, lekarzy, nauczycieli, profesorów, księży, przedsiębiorców, artystów jest na to najlepszym dowodem...